Poniżej znajdują się pytania najczęściej zadawane naszym architektom. Znajdziesz tutaj zagadnienia związane z projektowaniem wnętrz.

Jeśli masz do nas inne pytanie, możesz napisać do nas na maila: kontakt@simp-lika.pl.

Ile kosztuje wycena projektu wnętrz?

Wycena projektu jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Przygotuj podstawowe informacje na temat swojego wnętrza m.in. powierzchnia, liczba pomieszczeń lub plan lokalu od dewelopera. Aby wycenić swój projekt, napisz do nas lub zadzwoń. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce KONTAKT.

Ile kosztuje projekt?

Cennik za projekt wnętrza określany jest w polskich złotych za metr kwadratowy projektowanej powierzchni. W zależności od wymagań Klienta oraz charakterystyki wnętrza (powierzchnia, liczba pomieszczeń itp.) cena projektu wnętrza waha się już od 200 PLN brutto/m2. Im większa powierzchnia do projektowania, tym bardziej atrakcyjna cena dla Klienta.

Jak mam określić swój budżet?

Nie należy mylić całkowitego budżetu remontowego lub wykończeniowego z budżetem interesującym architekta wnętrz, który stara się określić materiały i elementy niezbędne do urządzenia i wyposażenia wnętrza. Budżet, podobnie jak cennik projektu określamy w złotych polskich na metr kwadratowy. Warto nadmienić, iż wysokość budżetu nie wpływa w żaden sposób na wycenę projektu architektonicznego.

Czy mogę zlecić wykonanie projektu pojedynczego pomieszczenia?

Preferujemy projekty kompleksowe, dotyczące całego wnętrza. Mamy natomiast na względzie przede wszystkim zadowolenie naszych klientów. Jeżeli powierzchnia projektowanego pomieszczenia jest większa niż 40 m2, jesteśmy gotowi podjąć się także takiego projektu.

Co mam rozumieć przez pojęcie projekt kompleksowy?

Projekt kompleksowy obejmuje wszystkie pomieszczenia wnętrza i uwzględnia wszystkie elementy składowe usługi architekta wnętrz, tj. projekt koncepcyjny, fotorealistyczne wizualizacje, książkę projektową z rozrysami technicznymi, zestawienie materiałów i elementów wraz z kosztorysem oraz nadzór autorski.

Ile czasu trwa przygotowanie projektu?

Kolejne etapy projektu akceptowane są przez klienta, w związku z czym odpowiednia współpraca obu stron wpływa istotnie na czas realizacji projektu. Uwzględniając zatem wszystkie terminy, zarówno po stronie klienta, jak i architekta, projekt kompleksowy przeciętnego wnętrza składającego się z 5 pomieszczeń trwa około 10 tygodni.

Kiedy najlepiej zgłosić się do architekta wnętrz?

Jeżeli przeciętny projekt trwa około 10 tygodni, warto zwrócić się do architekta wnętrz z odpowiednim wyprzedzeniem. W SIMPLIKA stale pracujemy dla naszych klientów i może się okazać, że nie będziemy w stanie znaleźć wolnego terminu, jeżeli zgłosisz się zbyt późno.

Czy jest możliwość wykonania projektu na odległość?

Pierwszym z etapów procesu projektowania jest rzetelna inwentaryzacja, czyli pomiar wszystkich pomieszczeń. Jeżeli nie mamy możliwości dokonać osobiście pomiaru, musimy przyjąć, że wszystkie parametry, które przedstawia Klient, są poprawne. W takim przypadku nie możemy brać odpowiedzialności za ewentualne błędy wynikające z nieprawidłowo przeprowadzonej inwentaryzacji. Pozostałe etapy możemy omawiać za pomocą środków telekomunikacyjnych i nie stanowi to dla nas problemu.